001

2018-03-17

Warsztaty z Ernesto Bazanem

Wystawie Trylogia kubańska towarzyszą warsztaty prowadzone przez Ernesto Bazana i Tomasza Tomaszewskiego.
 
Celem warsztatów jest krytyczna analiza zdjęć oraz projektów fotograficznych zgłoszonych przez uczestników. Szczególny akcent zostanie położony na sposoby budowania spójnej narracji w obrębie cyklu fotograficznego, umiejętność formułowania autorskiego komentarza oraz adekwatny do przyjętych założeń dobór środków twórczych.
 
Dyskusji nad pracami uczestników towarzyszyć będzie analiza wybranych książek fotograficznych. Udostępnione zostaną dwa niepublikowane dotąd photobooki Ernesto Bazana, dające wgląd w metody pracy artysty i sposoby edycji jego zdjęć.
 
Im dłużej uczę fotografii, tym wyraźniej widzę, jak istotna w pracy fotografa jest umiejętność edycji własnych zdjęć. Jestem przekonany, że to właśnie edycja jest piętą achillesową wielu z nas – przekonuje Bazan.
 
Warsztaty będą miały formę dwóch ośmiogodzinnych sesji, podzielonych na czterogodzinne bloki, w ramach których szczegółowej ocenie zostaną poddane prace zaproponowane przez każdego z uczestników.
 
Prowadzenie: Ernesto Bazan i Tomasz Tomaszewski
Data: 17-18.03.2018 w godz. 10.00-18.00
Miejsce: Instytut Fotografii Fort (czytelnia), Racławicka 99, budynek #01
Koszt dwudniowego warsztatu: 890 zł (w cenę warsztatu są wliczone dwa posiłki, kawa, herbata).
 
W zgłoszeniu należy przesłać krótki list motywacyjny oraz 15 fotografii reprezentujących jeden spójny temat, lub do 15 zdjęć pojedynczych, które podczas warsztatów zostaną ułożone w taki sposób, aby czytelnie i przekonywująco reprezentować odmienność, oryginalność oraz wrażliwość autora.
Pliki powinny mieć wymiar 3000 px - dłuższy bok i rozdzielczość 72 dpi.
Przewidując duże zainteresowanie warsztatami, prosimy nie zwlekać ze zgłoszeniami. Ostateczny termin to: 26.02.2018.