01_artibook1_213x303_7

2020-09-04

Warsztaty IFF x Kasia Bielska x FDA

Warsztaty przygotowane we współpracy z Fashion Designer Awards mają nowatorską formułę. Wyłonieni w czasie rekrutacji uczestnicy warsztatów oraz finaliści Fashion Designer Awards zostaną dobrani w dziesięć dwuosobowych zespołów fotograf/projektant by przez blisko dwa tygodnie opracowywać koncepcję sesji modowej, którą zrealizują pod okiem Kasi Bielskiej. Fotografie, które powstaną w trakcie warsztatów zostaną pokazane na wystawie w czasie finału konkursu FDA 9 października 2020 r.
 
Harmonogram:
 • Rekrutacja online: 28 lipca do 23 sierpnia
 • Ogłoszenie wyników rekrutacji: 28 sierpnia
 • I etap warsztatów (dobranie zespołów i pierwsza konsultacja z Kasią Bielską): 4 września 
 • II etap warsztatów (praca indywidualna zespołów konsultowana online z Kasią Bielską): 5-15 września
 • II etap warsztatów (realizacja sesji zdjęciowej): jeden dzień między 21 a 25 września
 • Finał – wystawa w trakcie gali FDA: 9 października
 
Liczba uczestników: 10 fotografów (+ 10 projektantów mody) - finalistów FDA
Koszt: 1600 zł 
 
Organizator zapewnia:
 • opiekuna warsztatów,
 • studio fotograficzne,
 • sprzęt oświetleniowy oraz asystentów do sesji,
 • modelki z agencji Uncover Models,
 • makijażystę,
 • stylistę włosów.
 
Rekrutacja:
Aby wziąć udział w warsztatach musisz:
 1. do 23 sierpnia (do godz. 23:59) wypełnić formularz zgłoszeniowy, w którym podasz swoje dane oraz link do folderu na dysku googla ze swoim portfolio  https://forms.gle/3Fcu4N7Pbxh26W5c6
 2. Przejść rekrutację – o tym czy zakwalifikowałaś/łeś się na warsztaty poinformujemy cię mailem do 25 sierpnia,
 3. do 28 sierpnia opłacić warsztaty przelewem. Jest to warunek wzięcia udziału w warsztatach.
///
 
Kasia Bielska jest absolwentką Wydziału Operatorskiego w Szkole Filmowej w Łodzi. Urodziła się w Warszawie, aktualnie tam mieszka i tworzy. Po studiach swoim dyplomem wygrała kilka konkursów fotograficznych w tym, jako jedyna polka prestiżowy Sony World Photography Awards w kategorii „Contemporary Issue”. Była finalistką światowego konkursu Adobe Design Achievement Awards, czy Viva Photo Awards w kategorii beauty. Trzy razy, w latach: 2014, 2015, 2018 zdobywała Golden Sward w reklamowym konkursie KTR.
Będąc finalistką New York Photo Awards spędziła rok w Nowym Jorku, gdzie fotografowała dla Pratt Institute, Lab Magazine, Nylon, Founders & Followers, Gods Magazine, IMG Models i wielu innych. Prace Kasi Bielskiej można było obejrzeć w ramach prestiżowego World Photography Festival w Londynie czy Riga Photomonth.
Oszczędna forma prac oraz niedosłowny sposób, w jaki Kasia porusza się w obszarze mody, płynnie przenosi jej prace w obszar sztuki.
 
///
 
Konkurs FASHION DESIGNER AWARDS organizowany jest od grudnia 2008 roku. Jego inicjatorką i pomysłodawczynią jest Joanna Sokołowska-Pronobis.
 
Jest to przedsięwzięcie dla początkujących designerów, których marzeniem jest rozwój i edukacja w zakresie projektowania ubioru. To przedsięwzięcie dla wszystkich, których pasją jest moda. Konkurs daje młodym projektantom szansę zaistnienia w mediach, zdobycia doświadczenia na stażach w atelier w Polsce i zagranicą, poszerzenia horyzontów i wzbogacenia portfolio.
Od samego początku organizatorzy FDA stawiają na rozwój i edukację młodych talentów przygotowując pulę nagród opartą na praktykach w redakcjach mody, firmach odzieżowych i atelier projektantów. Laureaci poprzednich edycji praktykowali m.in. w Bejrucie, Lizbonie, Kopenhadze, Mediolanie, Tel Avivie. Co ważne, finaliści i laureaci FDA to dziś doceniani projektanci, którzy sami podkreślają, że ich przygoda z modą na dobre zaczęła się od sukcesów w FDA. Zdobywcami nagród byli m. in Sarbina Pilewicz, Piotr Drzał, Zuza Szamocka, Serafin Andrzejak, Ola Jendryka, Dominika Syczyńska, Celina Wesołowska, Adrian Krupa.
 
Co roku honorowym przewodniczącym jury konkursu jest zagraniczny projektant, który poza prezentacją swojej kolekcji w trakcie uroczystej gali, zaprasza również laureata na staż do swojego atelier. Żaden inny projekt modowy w Polsce nie łączy tylu znakomitych ekspertów w jeden zespół.
 
Link do strony konkursu → https://www.fashiondesignerawards.com.pl/