PLAKAT II
KATALOG II
KATALOG IV

2020-04-09

LIVE + Autorskie wideo-oprowadzanie po wystawie Zosi Promińskiej "Waiting Room"

Nasza galeria jest zamknięta i tak jak Wy siedzimy teraz w domach. Chcemy jednak dalej wspierać, promować i propagować polską fotografię. Tęsknimy za Wami i nie możemy się doczekać, aż znowu przyjdziecie do nas na wernisaż, obejrzycie wystawę, weźmiecie udział w oprowadzaniu lub warsztatach albo skorzystacie z instytutowej czytelni.
Robimy dla Was co tylko możemy – przygotowaliśmy niespodzianki – spotkanie live na Instagramie oraz oprowadzanie wideo po wystawie Zosi Promińskiej. Teraz będziecie mogli zwiedzić wystawę Waiting Room wirtualnie, z komentarzem samej autorki!
 
Live Q&A z Zosią Promińską i Pawłem Bownikiem odbędzie się na naszym profilu na IG w czwartek, 9 kwietnia, o godzinie 17:00 | LINK
Wideooprowadzanie zostanie udostępnione na naszym profilu na FB we wtorek, 14 kwietnia | LINK
 
Chcielibyśmy też opowiedzieć Wam trochę o tym, jak funkcjonuje IFF, oraz o tym dlaczego aktualny kryzys uderzył w nas tak mocno. Najważniejsze jednak – co możemy razem zrobić, by wyjść z niego obronną ręką?
 
IFF jest niepubliczną instytucją kultury. Nie jesteśmy utrzymywani przez samorząd czy miasto, ani też MKiDN – z wyjątkiem jednego projektu – „Szkoły patrzenia”. Nie jesteśmy też galerią komercyjną, czyli nie utrzymujemy się ze sprzedaży sztuki.
 
Skąd mamy środki na robienie wystaw, kupowanie książek do czytelni, organizację wydarzeń i warsztatów? Nasze główne źródła dochodów to: sprzedaż biletów na wystawy, wsparcie sponsorów, dochody z działalności studia fotograficznego Studio 99 oraz darowizny.
 
Co to oznacza w dobie aktualnego kryzysu? Jak możecie się domyślić, o dochodach z biletów i wpływach od sponsorów możemy na razie zapomnieć, również wszystkie sesje, nagrania i eventy w Studio 99 zostały odwołane. Po raz pierwszy od powstania IFF odnotujemy stratę, bo pomimo braku dochodów musimy – jak każda instytucja – opłacać czynsz i inne koszty stałe, ale przede wszystkim zadbać o pensje dla naszego zespołu. Jedyne źródło dochodu, które nam teraz zostało to darowizny.
 
Dzisiaj potrzebujemy więc Waszego wsparcia, żeby móc przetrwać i wrócić do pracy, gdy skończy się zagrożenie epidemiologiczne. Wiemy, że nikomu dzisiaj nie jest łatwo i wielu z Was też mogły dotknąć skutki kryzysu. Jeśli możecie sobie jednak na to pozwolić, to pomoże nam nawet drobna kwota darowizny.
 
W podziękowaniu przygotowaliśmy dla Was prezenty:
• dla pierwszych 50 darczyńców, którzy przekażą darowiznę powyżej 60 zł – katalog wystawy Zosi Promińskiej Waiting Room,
• dla pierwszych 30 osób, które przekażą ponad 110 zł – plakat z tejże wystawy,
• specjalny rarytas dla tych, którzy przekażą darowiznę wyższą niż 500 zł – jedną fotografię spośród edycji IFF – do wyboru pośród prace Anny Zagrodzkiej i Karoliny Wojtas, Kasi Bielskiej, Yulii Krivich, Zosi Promińskiej, szczegóły znajdziecie pod adresem: https://instytutfotografiifort.org.pl/edycje.
 
Co należy zrobić, żeby otrzymać jeden z prezentów?
  1. Wpłacić darowiznę na konto Fundacji Instytut Fotografii Fort:
    • Numer konta: 70 1750 0009 0000 0000 3499 4398
    • Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe
  2. Wysłać e-mail na adres: biuro@instytutfotografiifort.org.pl z potwierdzeniem przelewu i informacją jak chcecie odebrać prezent:
  3. Jeśli wpłaciliście ponad 500 zł napiszcie, którą fotografię z edycji IFF wybraliście.
Uwaga! Darowiznę możecie sobie odpisać od podstawy opodatkowania.
 
Trzymajcie się, myjcie ręce i #zostanwdomu!
Do zobaczenia
 
Zespół IFF