FOTOGRAFIA 1 - YULIA KRIVICH

Rezerwacje: biuro@instytutfotografiifort.org.pl

EDYCJE IFF #03 | YULIA KRIVICH

PREMIERA EDYCJI: TARGI RZECZY ŁADNYCH | 30.11.2019 – 1.12.2019 (sobota, niedziela) | 11:00 – 19:00


Centrum Praskie Koneser, STREFA TRŁ PRINT!, Plac Konesera 3 (stoisko 34)

Edycje IFF wracają zimą!

Edycje IFF to fotografie wyróżniających się twórców młodego i średniego pokolenia, selekcjonowane przez zespół pracowników Instytutu Fotografii Fort i wydawane drukiem w niskich nakładach. Nadzorowane w procesie produkcji, a następnie numerowane i sygnowane przez autorki i autorów, stanowią propozycję dla osób zainteresowanych rozwinięciem lub zapoczątkowaniem domowej kolekcji fotografii o sprawdzonej jakości.
 
 
Yulia Krivich często problematyzuje w swojej twórczości status kobiety-emigrantki z Ukrainy. Niemniej, obok wątków politycznych, przybliżających ją do zaangażowanego skrzydła polskiej sceny artystycznej, w dorobku Krivich istotne miejsce zajmują prace podejmujące temat młodości, które mogą kojarzyć się z estetyką fotografii lifestyle'owej. Taki charakter ma zarówno zdjęcie pochodzące z sesji modowej zrealizowanej dla polskiej marki Dramat Europe, jak i portret mamy artystki, zrobiony latem 2017 roku nad Morzem Azowskim w rodzinnej Ukrainie, będący lekko nostalgicznym, wyzutym ze społecznych kontekstów, ujęciem „nieustających wakacji”.
 

YULIA KRIVICH – artystka wizualna, fotografka. Urodziła się w Dnieprze (Ukraina), mieszka w Warszawie. Absolwentka Wydziału Architektury oraz Sztuki Mediów na ASP w Warszawie. Autorka książki „Przeczucie” (2015) wydanej przez Fundację Sztuk Wizualnych w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie. Jej prace były pokazywane na wystawach w Polsce i za granicą. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Polsce (2016), uczestniczka Pla(t)form 2018 Fotomuseum Winterthur. Za projekt „Zuchwałość i Młodość” w 2018 roku była nominowana do Nagrody Pinchuk Art Center dla młodych artystów. Projekty Yulii łączą fotografię dokumentalną z kreacyjną, tematy polityczne z historią osobistą.


PARAMETRY SZCZEGÓŁOWE:
Data powstania: 2019
Format: 55 x 42 cm
Edycja: 50 + AP
Autorskie sygnowanie i numerowanie: TAK
Cena na TRŁ: 250 PLN

Rezerwacje / więcej informacji: biuro@instytutfotografiifort.org.pl.