bielska-light

Rezerwacje: biuro@instytutfotografiifort.org.pl

EDYCJE IFF #02 | KASIA BIELSKA

PREMIERA EDYCJI: TARGI RZECZY ŁADNYCH | 30.11.2019 – 1.12.2019 (sobota, niedziela) | 11:00 – 19:00


Centrum Praskie Koneser, STREFA TRŁ PRINT!, Plac Konesera 3 (stoisko 34)

Edycje IFF wracają zimą!

Edycje IFF to fotografie wyróżniających się twórców młodego i średniego pokolenia, selekcjonowane przez zespół pracowników Instytutu Fotografii Fort i wydawane drukiem w niskich nakładach. Nadzorowane w procesie produkcji, a następnie numerowane i sygnowane przez autorki i autorów, stanowią propozycję dla osób zainteresowanych rozwinięciem lub zapoczątkowaniem domowej kolekcji fotografii o sprawdzonej jakości.
 
 
Centralna kompozycja i wąski kadr sprawiają, że erotyczny vibe, stanowiący o sile pracy "Bloom" Kasi Bielskiej, ujęty w konwencji mającej kojarzyć się z niewinnością, komunikowany jest w sposób naturalny i bezpośredni, nieobarczony tradycyjnie narzucanym wstydem. Pozwala to czytać ten obraz jako akceptację dla kobiecego empowerment, nurtu body positivity i – tak wyraźnego w świecie fotografii, w którym najważniejsze zlecenia magazynów modowych i lajfstajlowych wykonują dziś częściej autorki niż autorzy – przejmowania przez kobiety męskiego spojrzenia, które przez wieki dyktowało sposoby obrazowania „słabej” płci.
 

KASIA BIELSKA – fotografka, absolwentka Wydziału Operatorskiego Łódzkiej Filmówki. Jej projekt dyplomowy „It’s Now Or Never” zdobył prestiżową Sony Photo Award w kategorii „Photojournalism and Documentary”. Następnie znalazł się z finale New York Photo Awards, co pozwoliło Bielskiej przeprowadzić się do Nowego Jorku, gdzie pracowała m.in. dla Pratt Institute, Lab Magazine, Nylon, Founders & Followers, Gods Magazine, IMG Models i wielu innych. Była finalistką Adobe Design Achievement, rokrocznie jest nominowana i odznaczana prestiżowymi nagrodami Klubu Twórców Reklamy. Oszczędna forma jej prac i niedosłowny sposób, w jaki porusza się w obszarze mody, płynnie przenosi jej prace w obszar sztuki.


PARAMETRY SZCZEGÓŁOWE:
Data powstania: 2019
Format: 55 x 42 cm
Edycja: 50 + AP
Autorskie sygnowanie i numerowanie: TAK
Cena specjalna na TRŁ: 250 PLN
Cena regularna: 300 PLN

Rezerwacje / więcej informacji: biuro@instytutfotografiifort.org.pl.